Hudba ke svatebnímu obřadu

Připravili jsme pro Vás novou stránku o výběru hudby ke svatebnímu obřadu. Kromě užitečných informací najdete na stránce i inspiraci - několik skladeb, které se nám v praxi osvědčily.

Podívejte se na Hudba ke svatebnímu obřadu

Svatební balonkový pozdrav

Svatební balonkový pozdrav patří k novým tradicím na českých svatbách. Jde o zábavný happening, kterého se obvykle účastní všichni hosté.

Podívejte se na samostatnou stránku Balonkový pozdrav, kterou jsme pro Vás připravili.


Balonkový pozdrav

Předsvatební video

Zajímavým trendem poslední doby je vytváření předsvatebního videa. Zatímco video ze svatby musí zachytit hlavní okamžiky svatebního dne, má předsvatební video daleko volnější formát.

Snoubenci mají možnost projevit svoji fantazii, kteativitu a natočit video podle svého gusta. Na rozdíl od pomíjivých věcí, jako svatební koláče, zůstává předsvatební video památkou na celý život - zachycením snoubenců v jednom z nejkrásnějších období života.

Na ukázku netradičního pojetí předsvatebního videa se můžete podívat v následujícím videu (vyšší kvalitu zapnete kliknutím na písmena HD):Na další zajímavá videa se můžete podívat na www.starfilms.cz

Patron svatby

Někdy se stane, že na svatbu zvete člověka, který má pro Vás výjimečný význam. Může to být například teta, která se o Vás starala celé dětství nebo někdo, od koho dostanete zvláště cenný svatební dar.

Pokud chcete takovému člověku vyjádřit svou úctu a potěšit ho, udělejte z něj patrona svatby. Je to čestná funkce, která může být uvedena na svatebním oznámení. Povinnosti patrona jsou pouze v malé řeči při zahájení svatební hostiny a zbytek si můžete domyslet podle povahy patrona.

Stůl protivů

Na každé svatbě může být někdo, koho zrovna nemusíte. Svatba je přeci jen rodinná událost a tak se na ní může vyskytnout tetička, která v minulosti kdekomu tvrdila, že nevěsta skončí dozajista jako stará panna, nebo že ženich je uličník, který roste pro kriminál.

Právě pro takové lidi je určený stůl protivů - vezmete všechny nudné, protivné a naduté lidi a posadíte je k sobě. Tak se všichni nudí navzájem a ostatní hosté se můžou báječně bavit.

Na kterých věcech nešetřit?

Spousta věcí, za které na svatbě platíte, má hodnotu jen pro ten den, např. svatební cukroví. Na druhou stranu vám fotky a video zůstanou na celý život, proto byste na nich neměli šetřit a rozhodně jejich pořízení svěřit kvalitním profesionálům.


Martina a Zdeněk - videoklip from StarFilms on Vimeo.

Restaurace

Pokud budete vybírat hotel, vždycky by jste si měli dát pozor na smlouvu a pár základních věcí. Jestliže bude hostina trvat např. více než 6 hodin, trvejte na výměně směny číšníků. Ti obvykle dopoledne připravují stůl a prostory, takže kolem 18 hod. odpoledne už začínají slabší kousky odpadat. Určitě nechcete, aby někdo obsluhoval vaše hosty s otráveným obličejem a unavenýma očima bez úsměvu.

A ještě jedna rada - nezapomeňte si domluvit s restaurací jasný rámec financí a překročení max. o 10%. V opačném případě hrozí, že Vám vrchní začne vypočítávat, jak byli vaši hosté žízniví a drze po vás bude chtít daleko více peněz.

Hlídaní dětí

Pokud chcete na svatbu hlídání, je nutné vzít do úvahy především věk dětí. Při hledání vhodné pracovní síly je nejlepší se obrátit na internet. Tam najdete nabídky firem i jednotlivců, kteří jsou pochopitelně finančně výhodnější. V každém případě žádejte reference a podrobnější informace - svěřit hlídání firmě automaticky neznamená, že zajistí lepší službu.

Hlídání pro několika měsíční miminko by jste určitě měli svěřit zdravotní sestře z kojeneckého oddělení - v nabídkách na internetu se vyskytují poměrně často. Výhodou je praktická zkušenost z péče o cizí miminko a s tím i pravděpodobnost, že vše proběhne bez zbytečných dramatických chvilek.


Hlídání dětí

Plnoštíhlé nevěsty

Naše zkušenost s většími čísly svatebních šatů v salonech jsou poměrně dobré. Nevěsty boubelky by ale výběr a rezervaci šatů určitě neměly nechávat na poslední chvíli - modelů, které jim opravdu sednou bude jen omezený počet.

Naše svatební agentura v Dobrém ránu

Další díly rozhovoru v Dobrém ránu:

Jmenovky na stolech

Proč neudělat zasedací pořádek tak, aby se hosté cítili lépe? Na začátku svatby často nastávají zmatky, někteří lidé se ostýchají a jmenovky jim usnadní nepříjemnou chvilku.


Svatební jmenovka

Díky jmenovkám zabráníte různým trapasům, kdy křehká přítelkyně nevěsty skončí mezi hlučným strejdou a nahluchlou babičkou - hádejte, kolik na svém místě stráví času.

Poslední výhoda jmenovek: snáze identifikujete osobu spící pod stolem, aniž byste na ni museli sahat :-)

Jak s placením alkoholu

Rozhodnutí, zda platit všechno pití, se liší podle rodinných tradic a jen těžko lze něco zobecňovat, ale nechat platit hosty je přeci jen nouzové řešení.


Svatební jmenovka

Doporučujeme proto se s restaurací jasně dohodnout na konkrétním množství alkoholu a důrazně upozornit, že překročení limitu je možné jen s vaším výslovným souhlasem.

HVĚZDOLÍSTEK to řeší navíc tak, že si svatební koordinátorka vyžádá do sálu ledničku, kde se umístí pití a každé doplňování je na její podpis. Díky tomu nesnižujete náklady šetřením na hostech, ale důslednou kontrolou.

Jaký svatební pochod vybrat

Pokud nemáte přehled a chtěli by jste na svatbě jeden z klasických svatebních pochodů, máme pro Vás zajímavý tip.

Zobrazit přehled svatebních pochodů ...Pozor! Výběr skladeb je ve spodní části YouTube!