Milá Katko,

jelikož jsou naše pocity z naší sobotní svatby ještě velice živé, chtěli bychom Vám touto cestou ještě jednou poděkovat. Usnadnila jste nám život více, než si možná myslíte a ušetřila jste nám spoustu starostí. Hlavně díky Vám byla pro nás naše svatba úžasným zážitkem nejen pro nás, ale i pro naše blízké.

Rádi bychom Vám poslali feedback přimo přes Vaše stránky, ale nenašli jsme odpovidajíci sekci. Níže uvedený text berte proto prosím jako veřejné hodnocení naší spolupráce s Vámi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Již předem je třeba říci, že domluvit se na spolupráci s paní Katkou bylo nejlepší rozhodnutí, týkající se organizace naší svatby. Na jeji agenturu Hvězdolístek jsme narazili náhodou přes internet a hned po výměně prvních e-mailů jsme měli jasno v tom, koho organizací naší svatby chceme pověřit.

Agentur jsme oslovili více, ale pouze Katka z našeho prvního e-mailu přesně vycítila, jaké máme představy. Úlohu neměla jednoduchou - svatbu bylo třeba kompletně zařidít do pěti týdnů, navíc jsme vše spoluorganizovali ze zahraničí, kde žijeme. I proto pro nás byla důležitá naprostá důvěra v člověka, kterému svěříme do rukou tak důležitý úkol a kterému dáme tak obrovskou volnost a svobodu rozhodování.

Katka se všeho zhostila s obrovským enthusiasmem, takže bylo poznat, že se v této oblasti cítí jako ryba ve vodě. Při našem pracovním vytížení jsme Katce dali více méně volnou ruku. Naší prioritou bylo, ať se to někomu líbí nebo ne, nemuset se (skoro o nic) starat - ve vlastní režii jsme chtěli mít pouze výběr šatů, snubních prstenů, hudby ke svatebnímu obřadu a volbu fotografa. Navíc jsme nechtěli naše hosty čimkoliv "zaúkolovat" - Ti dostali pozvání až dva týdny před svatbou s tím, že je vše zařizeno a nemusejí se o nic starat.


1. Termín a lokalita:

Termín byl daný, Katka nám nabídla několik lokalit, které téměř všechny odpovídaly našim představám, okamžitě vše zabookovala námi vybraný hotel a domluvila termín na matrice.


2. Všechno "to kolem":

Naše komunikace s Katkou probíhala výhradně přes mail nebo What´s app v kteroukoliv denní dobu. Katka nás "zatěžovala" věcmi jen opravdu důležitými.

Na osobní setkání došlo až dva týdny před svatbou přímo v lokalitě. Zde taky domluvila kadeřnici a kosmetičku na zkoušku účesu a líčení, setkání s šéfkuchařem námi vybrané restaurace, prohlídku hotelu.
Prošli jsme spolu ještě pár (pouze a jen důležitých) věcí a celkový rozpočet, vše ve velmi pohodové atmosféře. Návrhy svatebních oznámení, jejich realizaci a rozeslání hostům zařídila Katka zcela sama, stačilo odsouhlasit jeden z návrhů, což při vybrané vysoké kvalitě nebyl problém.
Svatební výzdobu na velmi vkusné úrovni, kytice, výběr DJ, návrh svatebního menu, výrobu dortu a vůbec všech těch dobrůtek zařídila Katka naprosto dokonale.


3. Den "D":

Ještě v předvečer naší svatby nám Katka domluvila v hotelu wellness masáž, po níž jsme se sešli v hotelové restauraci a probrali harmonogram a ještě jednou detailní rozpočet. Ten se Katce podařilo nakonec snížit asi o 10.000 Kč proti původnímu návrhu, což nás příjemně potěšilo.

V den svatby sedělo vše na vteřinu přesně, Katka koordinovala nejen svůj tým, personál hotelu ale i nás a hosty (v dobrém slova smyslu). Od začátku měla vše pevně v ruce a nešířila kolem sebe stres a zmatek, naopak, celou dobu jsme měli pocit, že jde vše až "příliš hladce" a užívali si tak každý moment.
Těsně před obřadem Katka usadila hosty, řídila dýdžeje a neustále nám dávala i neverbálně najevo, že se nemusíme o nic starat, že je všechno v pohodě. A bylo.

Svatba proběhla přesně podle našich přestav a i celý odpolední program probíhal díky nenucené Katčině koordinaci všech přítomných hladce a plynule. Když bylo zrovna třeba (například po dobu focení nebo poté, co nevěsta předvedla mistrovský skok ve svatebních šatech do bazénu a musela na chvíli zmizet), bavila Katka hosty příběhy "z natáčení" nebo měla pro společnost přichystanou jinou zábavu.
Naopak, když vycítila, že její přítomnost na scéně zrovna nebyla nezbytně nutná, zmizela a objevila se v momentě, kdy jí zase bylo zapotřebí. Odvoz a ubytování svatebních hostů byl rovněž zorganizován na jedničku.
Ráno po svatbě se Katka postarala o balení výslužek, květin, úklid - prostě o všechno.


4. Suma sumárum:

Už fakt, že týden před svatbou nebylo (z našeho pohledu) do "čeho píchnout", mluví za vše. Všecho bylo totiž hotovo a vyřízeno - tedy, alespoň my už jsme nemuseli o ničem rozhodovat :D
Svatbu jsme si pochvalovali nejen my, ale i všichni přitomní - i když byla v mnoha pohledech netradiční. Důvěra v paní Katku a její tým se nám vyplatila a svěřili bychom se jí do rukou klidně znovu, i když doufáme, že to nebude potřeba.

Tak budeme alespoň její agenturu Hvězdolístek upřímně doporučovat, jak to jen půjde. Katka svou práci evidentně miluje a dělá ji skvěle. Její tvrzení z našeho prvního setkání, že se ze spousty jejich klientů stali její přátele jsem pochopil až při naší svatbě.

Konec konců jsme měli pocit, že za nás paní Katka udělala spoustu rozhodnutí, ujela stovky kilometrů, protelefonovala spousty minut a hlavně nám odebrala spoustu starostí, čímž nám prostě hodně pomohla, takže jsme nakonec nabyli dojmu, že jsme museli v podstatě na naší svatbu prostě jen přijet a užiít si ji. A právě proto, bychom všem Hvězdolístek s čistým svědomím doporučili.


Tímto patří Katce, její agentuře i její rodině naše upřímné uznání a obrovský dík za celou tu pět týdnů trvající spolupráci.


S velkým pozdravem,
Tomáš, Eva a Melanie Čech

Jmenovky na stolech

Proč neudělat zasedací pořádek tak, aby se hosté cítili lépe? Na začátku svatby často nastávají zmatky, někteří lidé se ostýchají a jmenovky jim usnadní nepříjemnou chvilku.


Svatební jmenovka

Díky jmenovkám zabráníte různým trapasům, kdy křehká přítelkyně nevěsty skončí mezi hlučným strejdou a nahluchlou babičkou - hádejte, kolik na svém místě stráví času.

Poslední výhoda jmenovek: snáze identifikujete osobu spící pod stolem, aniž byste na ni museli sahat :-)

Jaký svatební pochod vybrat

Pokud nemáte přehled a chtěli by jste na svatbě jeden z klasických svatebních pochodů, máme pro Vás zajímavý tip.

Zobrazit přehled svatebních pochodů ...Pozor! Výběr skladeb je ve spodní části YouTube!